Politi peber spray kamp Horlick studerende

Politi peber spray kamp Horlick studerende

RACINE En 3 sekunders video sendt til sociale medier ser ud til at vise en politibetjent, der pludselig afslutter en frokostlokale på Horlick High School med peber spray.

Ingen skader blev rapporteret som følge af hændelsen, der sluttede med tre kvindelige studerende en 16-årig og to 17-årige blev udstedt citater for uordenlig adfærd, ifølge Lt. Al Days, offentlig information officer med Racine Police Department. at finde en gruppe på mere end 50 studerende stående på borde og stole under råben og skrig, Dage forklaret i en email, efter The Journal Times spurgte om online videoen.

Da officererne arbejdede sig gennem mængden, fandt de, at oprykket var centreret omkring en kamp mellem fire kvindelige studerende, der angiveligt ignorerede officerer ‘kommandoer for at stoppe kampene.

Videoen indlejret i en tweet ser ud til at vise en officer, der står på et bord og sprøjter ned på en gruppe studerende, hvilket resulterer i, at nogle studerende falder til jorden og andre krypterer væk.

Ved anvendelse af magt under politiets opgaver forklarede Days, at embedsmændene skal dømme, hvad der er rimeligt nødvendigt for at nå målet, veje grovheden af ​​kriminaliteten, truslen den mistænkte stiller til andre, og om den mistænkte forsøger at modstå eller flygte.

Tapp sagde, at distriktspolitikken kræver en form for disciplinær handling mod studerende, der kæmper i skole, men hun kunne ikke bekræfte, hvilken form for straf disse elever måtte have.

Hvad angår brugen af Moncler Jakke Dame ​​peber spray i skolerne, sagde Tapp: ‘Vi arbejder meget tæt sammen med vores politibetjente i vores skoler. Vi tillader helt sikkert, at de bruger deres ekspertise og træning til at tage passende skridt i en given situation.’

Shante og Hayleyyour kommentarer viser et af de problemer, vi har i samfundet i dag. Kids din alder tager ikke ansvar for deres handlinger. De vil bebrejde alle andre for at være respektløse og uansvarlige. Hvornår skal du indse, at du er ansvarlig for dine egne handlinger? Du kan vælge at gøre det rigtige, eller du kan vælge at gøre det forkerte. Den skræmmende del er, at det ser ud til at være så mange unge i dag ved ikke rigtigt fra forkert. Jeg har en søn, der er i gymnasiet. Jeg forventer at han skal lave fejl. Det er en del af at lære og vokse op . Hvad jeg ikke forventer af ham, er for ham at se bort fra hans lærerinstruktioner eller en politibetjente instrukser. Han har for nylig fået en hastighedsbillet, som jeg ikke var glad for, men det var det. Han var ved at rykke, han overtrådte loven. Jeg fik også et opkald fra politibetjent, der trak ham over, hvem fortalte mig, at mens han følte det var nødvendigt at give min søn en billet, han ønskede også at lade mig vide, at min søn var meget respekt for ham under hele hændelsen. Min søn gjorde ikke rant og rave over, hvor uretfærdigt det var, og hvordan han blev mishandlet. Vi har lært vores søn, hvordan Billige Moncler Sale han skal opføre sig, hvis han bliver trukket af politiet. Mit gæt er, at du begge er blevet opdraget for at være mistroisk, respektløs og krigsførende for ikke kun voksne, men andre børn i dit liv, hvis du tror, ​​du ikke får det du fortjener. Jeg tror også, du sætter dig selv op til ikke har en meget vellykket voksenalder med denne holdning, fordi det får dig til ingen steder. På den anden side kan du ændre dine udsigter til at være et af personlig ansvar og sætte dig selv på vej til succes med fremtiden for ubegrænsede muligheder. Jeg ønsker dig begge held !

Alle jer, der tror dette er rigtigt, er alt uvidende! ja jeg forstår kampdelene, men det er ikke den eneste kamp i Horlick, de kunne ødelægge det, men at bruge peber spray? Der var to andre piger, der hjalp med at bryde det op, og hun fik sprøjtning af peber over hele ansigtet. Men de sagde ikke, at der var en gravid pige, der ikke kunne indånde på grund af dette, var der et barn, der næsten havde en astmaanfald fordi ‘politiet’ føler sig nødt til ikke at peber spray! Vi behøver ikke politiet på vores skoler, vi vil gerne føle, at vi kan komme i skole til arbejde, ikke åh, vi kan gå i fængsel eller få peber sprøjtet eller blive slamet på vores ansigter

Politiene må ikke komme ind i midten af ​​en ridsende og hårtrækkende fest, de kan bruge peberspray, og de skal sprøjte dem. Hvis de er dumme! D nok til at ignorere hans kommandoer, så kan de lide under en varm ansigt og snot kommer ud af deres næse i et stykke tid. Og enhver der trænger rundt at opmuntre kampen beklager den samme behandling. Og vi, skatteyderne betaler dem for at bryde op mor0nic pige kæmper, når deltagerne er for dumme! d at afholde sig fra kæmper. Hvis du ikke kan lide peber spray, så gå udenfor, når kampene starter. Der er ikke noget, der foregår i RUSD-klasseværelser, som offentligheden vil blive afholdt for at høre om. Det er skubbet op, så visse typer børn ikke bliver suspenderet. Hvorfor vil en forælder ønske deres barn at være i klassen med elever, der er voldelige og aggressive. Unified kan have et bedre udvalg af programmer, som private skoler, men sikkerheden, både følelsesmæssige og fysiske, er langt vigtigere end spejle programmer. Indtil Unified bliver hårdt på forstyrrende børn, vil folk fortsætte med at forlade. 10. november 2013 kl. 18:11 på ‘